SIKÇA SORULAN SORULAR

Çakar & Yıldız Hukuk Bürosu olarak sizlerin sorularını yanıtlamaktan, sizlere yol göstermekten ve yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bize herhangi bir konuda danışmak isterseniz iletişim kanallarımızdan herhangi birini kullanarak ulaşmanız mümkündür. Danışmış olduğunuz konu hakkında size en kısa sürede dönüş yapılacaktır. 

İletişim sekmesinden formu doldurarak konu hakkında detaylı olarak mesaj gönderebilirsiniz. Danışmak istediğiniz konu hakkında ek olarak evrak göndermeniz gerektiği takdirde info@cakaryildizhukuk.com adresine ekleriniz ile birlikte konu hakkında detaylı mail gönderebilirsiniz.

Çakar & Yıldız Hukuk Bürosu olarak yüz yüze danışmanlık hizmeti faaliyetlerimizin yanında, hukuk hizmetlerinin de günümüz teknolojisine uyarlanması maksadıyla online danışmanlık hizmetimizi sitemiz üzerinden faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Yapmış olduğunuz danışma hizmeti başvurularınızda ve sormuş olduğunuz hukuki konular hakkında gerekli ücretlendirme işlemi size dönüş yapılmak suretiyle bildirilecektir. Başvurularınız ücrete tabi olmayıp, konuyla ilgili tarafınıza yapılacak bilgilendirme ücrete tabi olacaktır.

Ücretsiz olarak danışma hizmeti vermek Avukatlık Kanunu uyarınca disiplin suçu teşkil ettiğinden dolayı tarafınıza, güncel tarife üzerinden ücret bilgilendirmesi ve hangi kanallar vasıtasıyla ödeme yapabileceğiniz hususu başvuru yaptığınız iletişim kanalı aracılığıyla yanıtlanacaktır.

Sizleri büromuzda ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Büromuzda danışma hizmeti almak için yapmanız gereken iletişim kanallarımız vasıtasıyla bize ulaşarak uygun bir güne randevu almaktır. Randevu talep ederken hangi konu hakkında danışmak istediğinizi belirtmeyi lütfen ihmal etmeyiniz. Randevu konusuyla ilgili danışma hizmeti alacağınız avukat değişebildiği için yanlış bir randevu günü alarak mağdur olmanızı istemeyiz. Sonrasında size verilen randevu gün ve saatinde büromuzda olduğunuz takdirde konu hakkında yüz yüze danışma hizmeti alabilirsiniz.

Evet, avukata danışmak ücretlidir. Bir avukatın sermayesi bilgi ve deneyimidir. Avukat, mevzuattaki değişiklikleri, yüksek mahkeme içtihatlarını, uygulamaya yönelik hukuku takip ederek sürekli güncel kalmak zorundadır. Bir avukat, 4 yıllık Hukuk Fakültesi’nde zorlu sınavlardan geçerek, mezuniyet sonrasında 1 yıl avukatlık stajı eğitimi aldıktan sonra ruhsatını alabilmektedir.

Mesleğin içinde olmayan kişiler danışmanın ücretli olduğunu duyunca şaşırmaktadır. Ancak gerek yukarıda açıkladığımız hususlar, gerekse Avukatlık Kanunu uyarınca avukatın ücretsiz danışma hizmeti vermesinin disiplin cezasını gerektirmesi gözetildiğinde danışma hizmetinin ücretli olması son derece doğal karşılanmalıdır.

Yapmış olduğunuz online başvurunuzun yanıtlanma süresi iş yoğunluğuna ve resmi tatil sürelerine bağlı olarak değişebilmektedir. Olağan şartlarda başvurunuz 24 saat içerisinde yanıtlanacaktır. Ancak başvurunuzun 24 saat içinde yanıtlanamayacak olması halinde 24 saat dolmadan başvurunuzun ne zaman yanıtlanacağı, yapmış olduğunuz başvuru kanalı aracılığıyla bildirilecektir. Çakar & Yıldız Hukuk Bürosu olarak başvurunuzun geç yanıtlanmasından kaynaklanan bir mağduriyet yaşamanızı istemeyiz.

İletişim kanallarımız aracılığıyla yapacağınız başvurularda, başvurunuza ek olarak evrak, doküman vs. göndermeniz gerekip gerekmediğine göre başvuru şekliniz değişmektedir. Başvurunuza ek olarak evrak, doküman vs. göndermek istediğiniz takdirde, başvurunuzu info@cakaryildizhukuk.com adresine, başvurunuzun eki bulunmaması halinde iletişim kanallarımızdan herhangi birini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.